Enter Your Future

5. Projekty
  7. Enter Your Future

Projekt organizowany był przez AIESEC Katowice Universytet Ekonomiczny.

Był objęty patronatem: Urzędu Miasta KatowiceMinisterstwa Edukacji Narodowejoraz Kuratorium Oświaty.

Ideą projektu było szerzenie wiedzy na temat innych krajów, tolerancji, zrozumienia międzykulturowego oraz aktywny rozwój umiejętności językowych poprzez umożliwienie młodzieży szkół średnich kontaktu ze studentami z zagranicy, przedstawicielami różnych kultur i religii.

Wspólna zabawa, rozmowy, wymiana poglądów z praktykantami były wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów, otwarcia się na świat oraz pogłębienia wiedzy młodzieży.

W dniach 1.04 – 08.04 2011r. 2-3 wolontariuszy z różnych krajów świata przez cztery godziny dziennie prowadziło zajęcia w języku angielskim.

Tematem przewodnim zajęć była Kreatywna Edukacja, której głównym celem było  poszerzanie tolerancji i wrażliwości kulturowej wśród uczniów.

Praktykanci  prowadzili regularne zajęcia, takie jak historia, geografia, sztuka, przedsiębiorczość czy religia wykorzystując  doświadczenia z ich własnych krajów. Warsztaty składały się z wykładów i konwersacji oraz licznych zabaw i gier integracyjnych.

Uczniowie nie płacili za uczestnictwo w warsztatach.

CELE

• motywacja uczniów poprzez interaktywną naukę języka,
  • wzrost poziomu edukacji językowej
  • urozmaicenie zajęć szkolnych, poszerzenie programu nauczania o tematykę z poszczególnych przedmiotów prowadzonych w szkołach w oparciu o inne kraje
  • szerzenie tolerancji oraz międzynarodowości, poszerzanie horyzontów i przełamywanie barier.