Czwarta władza z klasą

5. Projekty
  7. Czwarta władza z klasą

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej(Europejski Fundusz Społeczny) pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem projektu było przekazanie młodym ludziom kluczowych umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych oraz przedsiębiorczości i stworzenie im warunków do zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego opartego o specjalny program edukacyjny.

W ramach projektu tworzono sześcioosobowe zespoły redakcyjne, które odpowiadały za stworzenie profesjonalnego internetowego koncernu medialnego w języku polskim i angielskim.

W ramach projektu “Czwarta władza z klasą “Szkolny koncern medialny” przygotował  również narzędzia wspomagające pracę uczniów i opiekunów: kursy e-learningowe, warsztaty, spotkania z dziennikarzami oraz specjalnie opracowane podręczniki.