25-lecie szkoły

7. 25-lecie szkoły

Dnia 23 lutego 2017 roku odbyły się uroczyste obchody 25-lecia istnienia III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Tychach. Po mszy w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny, koncelebrowanej przez biskupa Marka Szkudło przybyli goście, dyrekcja oraz  społeczność uczniowska udali się do budynku szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Zaprezentowano spektakl oparty na motywach Wesela S. Wyspiańskiego w reżyserii  pani Moniki Szydłowieckiej, w którym zagrali uczniowie, absolwenci oraz nauczyciel IIILO. Swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych podzielił  się  absolwent III LO Marek Grela, obecnie artysta plastyk, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. W drugiej części uroczystości został przeprowadzony konkurs MłodziZdolni III LO. W kategoriach: nagroda jury oraz nagroda publiczności zwyciężyła Amanda Jastrzemska z klasy IITP, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Krystyny Prońko Małe tęsknoty, zaś w kategorii: artyści artystom wygrała Emilia Walendowska z klasy IID, która wykonała taniec współczesny. Swoja obecnością uświetnili obchody jubileuszu: Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych Daria Szczepańska, Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty Dorota Gnacik, Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Damian Fierla, Prezes ZNP Oddział w Tychach Gabriela Stańczyk, Zastępca Przewodniczącego Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Paweł Janas, byli dyrektorzy szkoły: Ryszard Lukaszczyk, Ernestyna Brzózka, Czesława Lisowska, Ewa Borkowy, prob. Parafii Świętej Rodziny ks. Adam Pukocz, podin. Robert Grupa, Zastępca Dyrektora Instytutu Fizyki ds. Kształcenia Armand Cholewka, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i Młodzieżowych Domów Kultury, poczty sztandarowe I LO, ZS nr 2, ZS nr 5, przedstawiciele Rady Rodziców.